• WYDARZENIA

• ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

•

W czwartek 10 listopada 2022r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych . Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola. Dumnie, przyjmując właściwą postawę całe przedszkole „na baczność”, odśpiewało hymn Polski. Każda grupa recytowała wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki związane z Polską.
              Zakończeniem uroczystości, był taniec Krakowiak w wykonaniu najstarszych dzieci.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz utrwalanie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

• WYSTĘPY DZIECI- FILMIKI

• PRZEDSZKOLAKI ŚPIEWAJĄ HYMN POLSKI

• WYSTĘP GRUPY MISIE

• WYSTĘP GRUPY MOTYLKI

• WYSTĘP GRUPY TYGRYSKI

• WYSTĘP GRUPY SMERFY

• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

• 11 października 2022r.
               (wtorek)
               odbyła się uroczystość

PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA dzieci nowoprzybyłych do naszego przedszkola.  W tym dniu każda grupa zaprezentowała się śpiewając piosenki.   Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pań, rodziców i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem.

Następnie pani dyrektor Janina Olechno dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Przyjęła dzieci do grona społeczności przedszkolnej poprzez dotknięcie kolorowym ołówkiem. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom.

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

•

We wtorek, 20 września 2022r.

Obchodziliśmy w przedszkolu DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA, którego głównym celem było kształtowanie wśród dzieci świadomości przynależności do przedszkola, a także dostarczenie dzieciom okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem

Zabawa zaczęła się przywitaniem dzieci i zapoznaniem ich z celem uroczystości. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące przedszkola. Wypowiadały się na temat tego, jaki powinien być wzorowy przedszkolak oraz jakich zasadach musi pamiętać będąc w przedszkolu. Następnie tańczyły do skocznej muzyki, bawiły się balonami oraz chustą animacyjną.

Podczas całej zabawy przedszkolakom towarzyszyły uśmiechy, które świadczyły o tym, że im się podobało :)